Lokalizacja i komunikacja

Inwestycje ATAL Residence I, II i IV powstały na krakowskim Zabłociu, nieopodal ulicy Przemysłowej, w bliskim sąsiedztwie Wisły. Ta lokalizacja wyróżnia się pod względem wygody zamieszkania oraz komfortu pracy. Zabłocie jest częścią miasta, która stale się rozwija. Istnieje tu szeroka sieć dróg i ścieżek rowerowych oraz pieszych. Nieopodal znajduje się Most Kotlarski umożliwiający szybki dojazd do Ronda Grzegórzeckiego, na Grzegórzki oraz w kierunku Nowej Huty. Pobliski Most Powstańców Śląskich łączy Podgórze z Kazimierzem i zapewnia wygodne połączenie z centrum miasta. Funkcjonująca od 2010 roku Kładka Ojca Bernatka na Wiśle ożywiła pieszy i rowerowy ruch pomiędzy Starym Podgórzem i Kazimierzem, przyczyniając się do wzrostu popularności tych dzielnic wśród turystów oraz mieszkańców miasta.

Zabłocie to wyjątkowo atrakcyjna okolica, doskonale rozwinięta pod względem komunikacji oraz infrastruktury. W pobliżu znajduje się przystanek miejskiej kolei aglomeracyjnej „Zabłocie”, który komunikuje to miejsce poprzez Szybką Kolej Aglomeracyjną (SKA) ze ścisłym centrum Krakowa (przez Dworzec Główny), a także z Wieliczką, lotniskiem w Balicach i Tarnowem, jak również w kierunku Grzegórzek, Krowodrzy i Nowej Huty. Ponadto, na dojazd tramwajem do Ronda Grzegórzeckiego wystarczą dwie minuty. Przy ulicy Na Zjeździe, w zasięgu kilkuminutowego spaceru, znajduje się przystanek tramwajowy Plac Bohaterów Getta, który umożliwia podróż w kierunku centrum miasta, Krowodrzy, Bronowic oraz Borku Fałęckiego, Bieżanowa i Kurdwanowa. Osoby, które preferują poruszanie się samochodem, także nie będą zawiedzione. Ulica Przemysłowa ułatwia dojazd do Mostu Kotlarskiego oraz Mostu Powstańców Śląskich, które prowadzą do centrum i do pozostałych dzielnic miasta. Droga z ulicy Zabłocie do centrum oraz do dworca PKP Kraków Główny zajmuje około dziesięciu minut. Wyjazd w kierunku Wieliczki lub Zakopanego oraz autostrady A4 także nie będzie stanowił trudności.

Codzienne zakupy są dla mieszkańców inwestycji ATAL Residence I i II łatwe i wygodne. Przy ulicy Przemysłowej oraz w realizowanych inwestycjach ATAL znajdują się miejsca na różnorodne lokale usługowe, restauracje i sklepy. W promieniu dziesięciominutowej przechadzki są usytuowane większe sklepy spożywcze, dyskonty, apteka oraz kolejne punkty gastronomiczne i usługowe, co z kolei ułatwi osobom pracującym w lokalach biurowych i usługowych w inwestycji ATAL Residence IV drobne poranne zakupy lub szybki obiad. Nieopodal znajdują się Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego oraz polsko-angielskie przedszkole. Około dziesięciu minut zajmuje spacer do Galerii Kazimierz, w której można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z ciekawej oferty filmowej znajdującego się w niej kina. Na osoby dbające o aktywność fizyczną czekają kluby fitness zlokalizowane przy ulicy Przemysłowej, w Galerii Kazimierz oraz przy ulicy Nowohuckiej.

Okoliczne atrakcje

Zabłocie obfituje w zabytki i obiekty kulturalne, ale znajdują się tu także tereny rekreacyjne. Wzdłuż Wisły, po jej obu stronach, rozciągają się malownicze bulwary, po których można spacerować oraz jeździć na rowerze lub rolkach. Tymi ścieżkami można dotrzeć do Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dalej, w kierunku Tyńca. Na strudzonych spacerowiczów i rowerzystów czeka bogata infrastruktura gastronomiczna, w tym kawiarnie i restauracje na barkach na Wiśle. Bulwary stwarzają szerokie możliwości dla osób aktywnych fizycznie, dla rodzin z dziećmi i dla osób starszych. Ta okolica sprzyja integracji mieszkańców z różnych dzielnic oraz obfituje w interesujące i widowiskowe wydarzenia. Park ”Stacja Wisła”, który znajduje się nieopodal Mostu Kotlarskiego, tworzy kolejne zielone miejsce na mapie Krakowa. Dla miłośników wypoczynku w spokojnej okolicy kolejną ciekawą destynacją może być Kopiec Krakusa oraz sąsiadujący z nim Kamieniołom Liban, do których można dojechać w zaledwie kwadrans.

Inwestycje ATAL Residence I i II na krakowskim Zabłociu stały się wygodnym i interesującym miejscem do zamieszkania, a inwestycja ATAL Residence IV jest komfortowym miejscem do pracy. Najbliższa okolica ma wiele do zaoferowania osobom w każdym wieku. W pobliżu funkcjonuje Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, zlokalizowany w dawnej fabryce Emalia, która należała w czasie wojny do Oscara Schindlera. Są w nim eksponowane wystawy związane z historią okupowanego Krakowa, które zostały uznane za jedne z najciekawszych w kraju. Przy ulicy Lipowej 4 funkcjonuje MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, które słynie z interesujących ekspozycji oraz szerokiej działalności o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. W ramach jego działalności jest prowadzona biblioteka oraz księgarnia. Kolejny interesujący obiekt to Apteka pod Orłem, w której także mieści się Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Nieco dalej, po drugiej stronie Wisły, znajduje się krakowski Kazimierz, na którym można zażyć zarówno odpoczynku podczas przechadzki między starymi kamienicami, jak również rozrywki w jednym z licznych klubów. Na Kazimierzu funkcjonują muzea związane z kulturą, sztuką i religią żydowską, są tu także parki, skwery i zabytkowe obiekty sakralne.

 
Zapytaj o ofertę
Wybór mieszkania
Terminy wizyty
Dane kontaktowe
Wybór mieszkania
Preferowany typ mieszkania:


Terminy wizyty
Preferowany termin wizyty: od do
Preferowany dzień tygodznia:

Preferowane godziny wizyty:


Dane kontaktowe
Imię i nazwisko
E-Mail
Telefon
 
zamknij